47% опитаних мешканців Херсонської громади повністю згодні з твердженням, що наказ Міносвіти щодо нового порядку здобуття освіти в умовах воєнного стану може призвести до втрати доступу дітей з тимчасово окупованих територій до української системи навчання. Ще 32% частково згодні з цим твердженням.
Про це йдеться у дослідженні громадської думки мешканців Херсонської міської громади, виконаному на замовлення Фонду громади міста Херсон “Захист”.
Крім цього, херсонці вважають, що через це Україна може втратити зв’язок з громадянами, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Натомість опитані херсонці підтримують пропозиції експертів щодо уникнення ризиків, які несе означений проєкт наказу. Зокрема, 54% повністю підтримують пропозицію забезпечити здобуття середньої освіти дітьми з ТОТ в дистанційному форматі.
Зрештою 39% повністю підтримують пропозицію розробити та затвердити Порядок здобуття середньої освіти в дистанційному порядку окремими групами школярів, а 44% – радше підтримують таку ідею.
Нагадаємо, 7 серпня Міністерство освіти і науки України затвердило наказ № 1112 “Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні”.
Документ визначає умови для повернення якомога більшої кількості учнів до очного навчання за наявності укриттів та вимоги для функціонування дистанційних класів. А також створює можливості для задоволення індивідуальних потреб учнів різних категорій: внутрішньо переміщених внаслідок війни, тих, що перебувають за кордоном, на ТОТ тощо.
Згідно з даними окупаційних джерел, на тимчасово окупованій лівобережній Херсонщині понад 3,5 тисячі дітей навчаються в українських школах.